O firmie

O nas

O nas

product-list-sign

TRADYCJA I JAKOŚĆ

Przetwórstwem owoców i warzyw Firma Vortumnus zajmuje się oficjalnie od 17 czerwca 1977 roku. Od samego początku istnienia firma stawia na najwyższą jakość oraz wyjątkowy i niepowtarzalny smak każdego produktu w swojej ofercie. Sekretem i znakiem rozpoznawczym marki Vortumnus są wybierane z niezwykłą starannością składniki, oryginalne, niezmienne od lat receptury oraz wierność polskiej tradycji.

Firma Vortumnus niezmiennie dba o wysoką jakość produktów. Współpracuje
z kwalifikowanymi i certyfikowanymi dostawcami. Wszystkie przetwory powstają̨ według tradycyjnych i stosowanych od lat receptur. Wyjątkowość́ przetworów marki Vortumnus tkwi także w wodzie z własnych ujęć głębinowych, która używana jest w procesie produkcji.

ROZWÓJ PRODUKCJI I EKSPORTU

Lata 90-te to kolejny ważny etap w historii Firmy Vortumnus. To przede wszystkim rozszerzenie produkcji o pierwsze półprodukty dla cukiernictwa i piekarnictwa, tj. jabłka prażonego oraz marmolady, które do dziś (obok innych pozycji w tej kategorii) są jednymi z ważniejszych produktów w portfolio marki.

Ten czas to również rozwój skupu tak zwanych owoców miękkich (truskawki, maliny, agrest, aronia oraz czarne i czerwone porzeczki), które następnie eksportowano
do Austrii, Francji, Niemiec i Szwajcarii.

W grudniu 2008 roku powstało Centrum Logistyczne oraz I część Magazynu Wysokiego Składowania. W 2010 roku rozpoczęła się budowa – nowoczesnego
i w pełni zautomatyzowanego zakładu produkcyjnego w Skołyszynie.

VORTUMNUS DZIŚ

Firma Vortumnus jest dziś w czołówce polskich producentów przetworów owocowo-warzywnych typu Premium, wytwórcą półproduktów przeznaczonych dla cukiernictwa, piekarnictwa i lodziarstwa oraz produktów dla przemysłu cukierniczego i kanału HoReCa.
Produkty Vortumnus dostępne są w ponad 15 tys. sklepów w całej Polsce.

Firma dostarcza również produkty do prawie 30 krajów świata, takich jak: Słowacja, Rumunia, Litwa, Węgry, Białoruś, Grecja, czy Niemcy.

Vortumnus posiada dwa zakłady produkcyjne - w Lisowie i Skołyszynie, gdzie znajduje się również Dział Logistyki oraz Magazyn. Zatrudnia 190, a w sezonie do 250 osób.
Portfolio Firmy Vortumnus liczy 230 SKU. Produkty dostępne są w słojach, puszkach, wiadrach oraz kartonach.

Przedsiębiorstwo pracuje według standardów IFS oraz ISO 22:000.